Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 The Smiths

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mo Cushla
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 209
Age : 36
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

MesazhTitulli: The Smiths   Wed 19 Mar 2008, 23:06

Shume heret edhe k'ta ja nisen me bo alternative, edhe mu bo nder bendet qe n'tardhmen do te inspirojne shume bende tjera te po k'ti zhandrri si Radiohead etj etj.

Kur linda une u formu grupi, me 1987 i erdh fundi, per cka qysh tek, na metet me fole ne vazhdim.

Per bendin edhe per anterat e k'ti bendi kem cka folim sa te dush, edhe mas ndamjes jon marr me muzike edhe secillit ka dheze.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
Churchill
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 121
Age : 27
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: The Smiths   Fri 28 Mar 2008, 03:38

Tash ky bend nuk ekziston, po prej ktij bendi shume bende jon inspiru qysh tha ma nalt Mo Cushla.

Vokalisti i The Smiths, Steven Patrick Morrissey pasi qe bendi u nda, ky e ka fillu solo karrieren edhe hala vazhdon dhe behet i njohur si Morrisey.

Kanga "Barbarism Begins At Home" ma then shume.

Ja vlen, provojeni!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
The Smiths
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Alternative, Grunge & Indie-
Kėrce tek: