Rockandroll
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Bijelo Dugme

Shko poshtė 
+7
humanophobic
june
Mo Cushla
The General
ArsGothika
MorbidAngel
Maynard
11 posters
AutoriMesazh
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard


Numri i postimeve : 159
Age : 43
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeTue 11 Mar 2008, 22:54

ja vlen me qel ni teme te rock and rolli per Bijelo Dugme..veq axha jem teper i ka ngu.. e edhe un munohna.. edhe fort ma thejn.. Goran Bregovic gitarist qe teper mpelqen.. tani Tifa vokal teper tmir.. jon nkoh tpink floyd.. dmth ja vlen mi ngu edhe pse jon nashta asi nacionalista jugosllav..kan albume tmira.. edhe kong teper tmira.. e balada teper tmira.. psh.. da te bogdo ne volim..tani kad zaboravis juuli.. tani selma.. etj.. tani kongt tjera.. djurdevdan. da sam prekar..kad bih bio bijelo dugme.. ne spavaj mala moj a muzika dok svira.. ruzica si bila.. kosovska nime..tako ti je mala moja..ako mozes zaboravi..odlazim...meni se na spava.. a i ti me iznevjeri etj..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.toolband.com
MorbidAngel
New Member
MorbidAngel


Numri i postimeve : 52
Age : 43
Location : Prishtine
Registration date : 10/03/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeThu 13 Mar 2008, 22:02

eh Bjelo Dugme
mua me pelqen me shume koha e Bebekut (Zeljko Bebek), ka nje ze me karakteristik. Tifa i mire por jo si ky.
Kenget e preferuara, qe shpesh me kane bere te qaj jane " Sanjao sam nocas da te nemam", "Ne gledaj me tako, i ne ljubi me vise" , 'sve ce to mila moja.." etj.
keta me shume me duken si led zepelinat..nuk e di pse.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.yahoo.com
ArsGothika
New Member
ArsGothika


Numri i postimeve : 38
Age : 34
Location : Skandinavi
Registration date : 08/03/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeSat 15 Mar 2008, 14:49

Nje nga bendet e mia te femijerise. Ka qene tradite familjare tek ne me i degju. lalala, sa ma kujtojne ate kohe...Vetem Selma eshte perle ne veti le mo te tjera....
Rroka mandolinen ......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
The General
New Member
The General


Numri i postimeve : 4
Age : 34
Location : New Block
Registration date : 17/03/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeMon 17 Mar 2008, 22:30

mas pari e pershendes kit hapsin e temes.

edhe kta far bjelo dugme a qysh buqkanin jon sllav si ngoj hiq as emnin kurr mes ju nifsha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard


Numri i postimeve : 159
Age : 43
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeTue 18 Mar 2008, 05:12

Pse mos mi ngu kur muzika e tyne tknaq?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.toolband.com
Mo Cushla
Rock'and'Roll
Mo Cushla


Numri i postimeve : 209
Age : 42
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeTue 18 Mar 2008, 23:31

Nese politika nuk perzihet me art, at'ehere Gorani na del edhe asi edhe asi, kur u majt protesta emadhe e shkive ne Beogrda kunder pavarsine se Kosoves, Gorani ke aty. Te V.I.P.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
june


Numri i postimeve : 301
Age : 37
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeFri 21 Mar 2008, 07:02

ketu ne tirane goran u prit sh mire, vecse sme pelqeu hic qe shoku edi e beri qytetar nderi..keshtu te pakten kam degju, krejt pa lidhje...sdi mua sme pelqen..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
humanophobic
New Member
humanophobic


Numri i postimeve : 43
Age : 36
Location : rAinbow
Registration date : 06/03/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeSun 23 Mar 2008, 00:52

Eh k'ta!
jon loqka(t e mi)
cyclops
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vaLton_Floyd
Jr Roller
vaLton_Floyd


Numri i postimeve : 79
Age : 34
Location : Rep. of Peja
Registration date : 06/03/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeMon 24 Mar 2008, 20:12

bijelo dugme per mu jon llegenda Smile , per mu jon nr1 ne ish YU .

Kongt qe muj me ja vequ - Ruzica Si Bila , Djurdjevdan , Selma , konga qe e kan shqip 'Kosovska' , Ne Spavaj mala..... etj etj Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Molosi
Rock'and'Roll
Molosi


Numri i postimeve : 111
Age : 42
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 06:26

Bitanga i Princeza, Ne spavaj mala moja muzika dok svira, Tako ti je mala moja kad te ljubi bosanac, Djurdjevdane etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Nicknapping
Rock'and'Roll
Nicknapping


Numri i postimeve : 113
Age : 47
Location : qaty ku po bjen bore :-)
Registration date : 25/03/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeFri 28 Mar 2008, 21:43

une hala se di pse "mitizohet" ky grup? ma shume ka popullaritet tek shqiptart sesa edhe te vet serbo-boshnjako-Kroatet?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Maynard
Rock'and'Roll
Maynard


Numri i postimeve : 159
Age : 43
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeSat 05 Apr 2008, 03:15

Nicknapping shkruajti:
une hala se di pse "mitizohet" ky grup? ma shume ka popullaritet tek shqiptart sesa edhe te vet serbo-boshnjako-Kroatet?

se jon cilesor Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.toolband.com
Jimmy James
Rock'and'Roll
Jimmy James


Numri i postimeve : 129
Age : 34
Location : earth
Registration date : 03/01/2008

Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitimeSat 05 Apr 2008, 06:03

Blues za moju bifshu dragu pff me disa te tjera mpelqejn teper teper teper
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content





Bijelo Dugme Empty
MesazhTitulli: Re: Bijelo Dugme   Bijelo Dugme I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bijelo Dugme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Rock'n'roll-
Kėrce tek: