Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Coldplay

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Maynard
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 159
Age : 37
Location : Eon Blue Apocalypse
Registration date : 04/01/2008

MesazhTitulli: Coldplay   Tue 11 Mar 2008, 23:32

ni grup alternativ qe mpelqen teper.. e ngoj nplot raste e sidomos kur nihna keq.. jon inspiru prej Travis e Radiohead.. vokali osht fantastik nzo.. teper mpelqen albumet teper tmira.. si Parachutes.. a rush of blood to the head.. X&Y .. tani edhe castles B-sides etj..

a i ngoni a cka menoni per ta?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.toolband.com
Mo Cushla
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 209
Age : 36
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Wed 12 Mar 2008, 00:58

I kom percjell edhe albumet tjera, vec jo si Parachtes, menoj qe albumi i pare i tyne osht i paperseristshem.

Kanga e pare qe para ni o kon Don't Panic!

A krejt te famshem i boni albumi i dyte Im My Place, m'doket qe s'ka shqiptare qe nuk e ka ni qet sen hehehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
El Zeppelin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 126
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Thu 13 Mar 2008, 03:53

hahaha sa palidhje nje grup me identifiku me ni kange !...mu mpelqejn pergjithesi,jane te pranushem per veshin tem..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 209
Age : 36
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Fri 14 Mar 2008, 23:11

Nuk thash vec per ni kange, po lexoje edhe nji here
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
El Zeppelin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 126
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Sat 15 Mar 2008, 04:03

po po tkutpva sh mire ty:).e kisha fjalen per tjert cilin do person qe e pyt per coldplay mendimi i pare qe i shkon ne menje atyne eshte clocks ose in my place...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 301
Age : 31
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Thu 20 Mar 2008, 07:04

El Zeppelin shkruajti:
hahaha sa palidhje nje grup me identifiku me ni kange !...mu mpelqejn pergjithesi,jane te pranushem per veshin tem..

ti gjithmone kaq thua per coldplay, jane te pranushem per veshin tem
mu kur permend coldplay mkujtohet:trouble...psh..
they spon a web for me..they spon a web for me...
i degjoj kur jam e merzitme...i shkojne asaj gjendje shpirterore..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Fri 21 Mar 2008, 00:48

te permendim tani gjithe kenget e tyre? e rendesishme eshte qe jane grup shume i mire,edhe per veshin tim jane shuume te pranueshem.ai chris shpirt njeriu duket...edhe king.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
june
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 301
Age : 31
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Fri 21 Mar 2008, 05:42

filloi dhe kjo..per veshin tim jane sh te pranueshem...hahahahahaah...po ca ka po ti permendim dhe kenget,, sikur i kemi te numeruara postimet ne forum...gjithsesi sh dakort qe grupi eshte i mire e kenget jane te bukura..sa per ate qe chris duket shpirt njeriu..edhe une ashu them, rob i mire duket
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rock around the Clock
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 130
Age : 29
Location : Hamburg
Registration date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Fri 21 Mar 2008, 23:54

june shkruajti:
filloi dhe kjo..per veshin tim jane sh te pranueshem...hahahahahaah...po ca ka po ti permendim dhe kenget,, sikur i kemi te numeruara postimet ne forum...gjithsesi sh dakort qe grupi eshte i mire e kenget jane te bukura..sa per ate qe chris duket shpirt njeriu..edhe une ashu them, rob i mire duket

Very Happy:D edhe babi i mire,i kendon femiut te vete ninulle Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Opeth
New Member


Numri i postimeve : 6
Age : 82
Location : Brothel
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Tue 25 Mar 2008, 11:45

psyche metalitet ka Krisi ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Muki
New Member


Numri i postimeve : 24
Age : 32
Location : Mitrovicė
Registration date : 06/03/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Tue 25 Mar 2008, 18:09

Nuk me pelqejn shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Molosi
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 111
Age : 36
Location : Gjilan
Registration date : 24/03/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Fri 28 Mar 2008, 05:47

nder kenget qe me pelqejne me se shumti jan: Talk, Speed of Sound, TRouble, Don`t panic, Yellow etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 121
Age : 27
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Sun 30 Mar 2008, 02:25

Edhe un pajtohem me Mo Cushlen, qe albumi i pare i tyne osht i paperseritshem, shume vlera, shume kange t'mira, po tash nuk jom tu i ngu shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Andromeda
New Member
avatar

Numri i postimeve : 32
Age : 32
Location : Suahrekė
Registration date : 04/04/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Sun 06 Apr 2008, 16:10

fenomenal , kanget shume te mira kto qe i permenden para folsit edhe kanga Clocks asht njėsh .!.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
chris martin
New Member
avatar

Numri i postimeve : 22
Age : 27
Location : gjilan
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Wed 09 Apr 2008, 23:59

bendi me i preferuar i imi ,i ngoj shummmmmmm,jan prefekt nuk boj dallimi mes kengve ,pasi qe jan te preferuarit e mi, edhe i ngoj then shkurt fun e krye , heheehe,
green eyes,politik,I miss you ,good part a smile upon your face,the scientes,talk, high speed etj,etj.etj ....................... happy and worry ,
te gjitha i kaloj me COLD PLAY
CHRISI is the best...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 126
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Wed 16 Apr 2008, 04:10

Albumi i ri do te del ne treg me 16 qershor,titulli i tij eshte 'Viva La Vida'.
Ne nje intervist Chris Martin kishte thene qe inspirimi per kete titulle me erdhi nga nje fraze e nje pikture te piktores sh te madhe Frida Kahlo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
chris martin
New Member
avatar

Numri i postimeve : 22
Age : 27
Location : gjilan
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Thu 17 Apr 2008, 05:47

aahhhhh! po sa shum me ke gezu more EL zepelin do pres qershorin me pa durim ......... ...epo jan te preferuarit e miii clapp
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 126
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Tue 29 Apr 2008, 22:28

kenga 'violet hill' nga albumi i ri thane se mund te shkarkohet gratis prej faqes zyrtare te internetit.me erdh qudi personalisht kur pash qe do te mbajn vetem 2 koncerte per prezentimin e ktij albumi.njeri koncert mbahet me 16 qershor dhe tjetri me 26 qershor.
grup tamam underground,kulture qe zhvillohet nentoke aty ku nuk depertojn komercializmat:P.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 126
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Mon 05 May 2008, 16:45

me heret em erdh kenga ne inbox.shpejtoni e merrne ja ku eshte edhe linku..

Kodi:
http://del.interoute.com/?id=c598e89b-0419-419d-8c52-7d3d9e3dca54&delivery=download&tk=HEMDIGl9ygg=8lCD2UsEyksA1UR9d6%2BVdAZcjns=*47

COLDPLAY LYRICS - VIOLET HILL

Was a long and dark December
From the rooftops I remembered
There was snow
White snow

Clearly I remember
From the windows they were watching
While we froze down below

When the future’s architecture
By a carnival of idiots on show
You’d better lie low

If you love me
Won’t you let me know?

Was a long and dark December
When the banks became cathedrals
And the fog
Became God

Priests clutched onto bibles
And went out to fit their rifles
And the cross was held aloft
Bury me in honor
When I’m dead and hit the ground
A love back home unfolds

If you love me
Won’t you let me know?

I don’t want to be a soldier
With the captain of some sinking ship
With snow, far below

So if you love me
Why you let me go?

I took my love down to violet hill
There we sat in snow
All that time she was silent still

So if you love me
Won’t you let me know?

If you love me,
Won’t you let me know?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 121
Age : 27
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: Coldplay   Mon 25 Aug 2008, 18:26

El Zeppelin shkruajti:
kenga 'violet hill' nga albumi i ri thane se mund te shkarkohet gratis prej faqes zyrtare te internetit.me erdh qudi personalisht kur pash qe do te mbajn vetem 2 koncerte per prezentimin e ktij albumi.njeri koncert mbahet me 16 qershor dhe tjetri me 26 qershor.
grup tamam underground,kulture qe zhvillohet nentoke aty ku nuk depertojn komercializmat:P.
El, qekjo ma vrajti pak synin.Nuk kisha mujte me thane bash underground, se shihet ashiqare qe jon komercializu mas albumit t'pare, e albumi i pare "Parachutes" osht mrrekulli e tyne, tani tutje e kane lshu. Mu per veti m'kane dale pi ujit shume. Nese ni kange e tyne i pelqen ni njerit qe ngon Tallava ose e ka mobilin full t'musht me Tallava nder to n'liste e ka edhe Clocks. No
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Coldplay   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Coldplay
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Alternative, Grunge & Indie-
Kėrce tek: