Rockandroll

rockandroll forumotion
 
ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Cranberries

Shko poshtė 
AutoriMesazh
El Zeppelin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 126
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Cranberries   Wed 12 Mar 2008, 02:00

kame pas knaqesin me prezantu ne koncertin e tyre per plote 2 jame knaq...grupi eshte shpernda per nje periudh te shkurter,vokalistja ka nxjerr ne treg nje album te vetin sh perfect:).kanga e pare hapi koncertin zombie ishte kejt tu knu barabar me to se kange njoftun kjo haha!.me pelqej men. se si u lujt qysh kercejke doloresi sa mire edhe pse i ka 4 fmij apet ntop form vironja,i binte kitares,kendonte,kercente + i binte edhe flahutes a qysh i thojn ni fyll i bardh ish kone haha..

juve a ju pelqejn ?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mo Cushla
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 209
Age : 36
Location : Kudo
Registration date : 10/03/2008

MesazhTitulli: Re: Cranberries   Wed 12 Mar 2008, 02:27

Une si kom pa live si ti Razz , vec cka i kom ngu, m'pelqejne kogja shume, sen nuk Zombie per mu cka osht Aninal Instict.
Kane shume sene te mira k'to kulumriat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.yahoo.com
june
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 301
Age : 31
Location : tirane
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Cranberries   Thu 20 Mar 2008, 07:10

zeri i doloresit me pelqen tej mase..sh fare...dhe nga kng e ktyre pelqej me teper "promises"
po me qef degjoj dhe animal instict ose zombie-n..
ps: ka qene nje goce te ethet e fundit fare, nje qe i beri floket blu radhen qe e skualifikuan, ajo i ngjasonte sh nga zeri doloresit, mka pelqu teper,sdi pse e hoqen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mangoopka
New Member


Numri i postimeve : 38
Age : 25
Location : qanej veq ka franca PO.
Registration date : 06/03/2008

MesazhTitulli: Re: Cranberries   Mon 24 Mar 2008, 00:39

Eh more El edhe ti kon mete pa e pa live:P
Sa per Cranberries, i love them, e posaqerisht vokalistja mkall Very Happy e kisha vequ kongen Zombie (qfar teksti fenomenal), Animal Instict, Promises etc.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El Zeppelin
Rock'and'Roll
avatar

Numri i postimeve : 126
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: Re: Cranberries   Mon 24 Mar 2008, 22:13

kame qene sh me fate qe kam pa keto grupe,madje sh fate kame pas qe tkom pa ene ty llajv:)mpuc.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AnathemA
New Member
avatar

Numri i postimeve : 5
Age : 27
Location : Here
Registration date : 24/08/2008

MesazhTitulli: Re: Cranberries   Mon 25 Aug 2008, 02:02

E adhuroj Doloresin, e kam pas idhull, ka nje ze super fantastik, edhe albumin qe ka nxjerr te fundit pa grupin e ka super
Cranberries te pavdekshem per mua se jan nder grupet e para qe kam adhuruar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Churchill
Jr Roller
avatar

Numri i postimeve : 121
Age : 27
Location : Gjilan
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: Cranberries   Mon 25 Aug 2008, 17:56

Osht ni bend i mrekullushem, ku mu shume m'len pershtypje interpretimi i Doloresit. Edhe karriera e saj si solo kengatare osht shume shume e pasun. Kangte si Dreams, Salvation t'bojne mu ndi shume shume mire, prandaj Dolores O'Riordan e kom si kengatare t'preferume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cranberries   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cranberries
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rockandroll :: Music :: Alternative, Grunge & Indie-
Kėrce tek: